obec Žďárná
obec Žďárná oficiální stránky obce

Historie knihovny

Veřejná knihovna v obci je místní branou do světa vědomostí a základním předpokladem celoživotního vzdělávání,ne­závislého rozhodování a kulturního rozvoje jednotlivců i společenských skupin.

Knihovna ve Žďárné

Dlouhodobí návštěvníci i ti, jimž se stala četba nedílnou součásti života, vědí, že knihovna v obci během několika let změnila své místo. Mezi předešlá působiště knihovny patřil Obecní úřad, budova zámku a bývalá budova školní jídelny. Na těchto místech měla knihovna vždy vymezené prostory pro svou činnost.

V dnešní době Obecní knihovna ve Žďárné sídlí v samostatné budově vedle Obecního úřadu. Pravidelní návštěvníci, mezi které patří i žáci zdejší školy, mají již cestičku do knihovny vyšlapanou a tudíž vědí, kde knihovnu najdou. Pro zájemce a začínající čtenáře máme informaci , že se knihovna nachází vedle Obecního úřadu u silnice směr Suchý.

Knihovna se skládá ze dvou místností ,ve kterých je možno v jedné prohlížet a půjčovat knihy a ve druhé využívat počítače s veřejným internetem.Tato budova se postavila nová z bývalých prostor klubovny svazarmu.Knižní fond se stále aktualizuje a rozšiřuje.

  Prosím čekejte...